*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

czwartek, 1 grudnia 2011

Hoya callistophylla BIG LEAF, zimowy zakup hoi i Emporio.

 

1 006

IMG_0740

Uwielbiam ją.

Liście ogromne, dochodzące do 20 cm. Ma ktoś tego giganta ?

W ziemi nie chciała rosnąć. Ucięłam i ukorzeniłam na nowo w skale wulkanicznej. To był strzał w dziesiątkę. Zasuwa ze wzrostem aż miło …

***

Jak ja lubię hojowe zakupy … Aktualnie czekam na dwie paczki. Hoje to rośliny tropikalne więc rosną i rozmnażają się cały rok. Szczerze ? Nie zauważyłam aby była jakakolwiek różnica w ukorzenianiu ich teraz a np. w kwietniu … Przecież my tak naprawdę stwarzamy im lato, przez okrągły rok. Dlaczego więc mam rezygnować z przyjemności nabycia nowych gatunków i odmian ? Jedyny szkopuł to : jak sprzedawca zabezpieczy je na czas podróży, chłodnej podróży ?  Jeżeli będziecie kupowali hoje zimą, poproście sprzedających, o ubranie ich na cebulkę. Kilka warstw zdziała cuda i pozwoli aby rośliny dotarły do Was bezpiecznie i zdrowo. Uwaga ! Nie zapominajmy o wspaniałych właściwościach zwykłych, szarych ( nie kolorowych ) gazet. Gazeta doskonale chroni rośliny: i zimą przez chłodem i latem przed gorącem. Do tego ocieplina, kolejna warstwa gazety i koniecznie kartonowe pudełko - wtedy można cieszyć się nową dostawą, zdrowych sadzonek …. Absolutnie nie pakujcie i nie pozwólcie pakować sobie roślin w papier toaletowy, który wysysa całą wilgotność z roślin, a następnie zostaje maksymalnie schłodzony przez zimne czy też mroźne powietrze. To nie jest dobry sposób. W większe mrozy powyżej –10st C wysyłając do Was przesyłki, będę zabezpieczała dodatkowo rośliny zakupioną dla Was gratis TEA TOWEL, którą później będziecie mogli wykorzystać w kuchni. Jeżeli kupujecie rośliny u kogoś innego – zaproponujcie taką opcję zabezpieczenia sadzonek. Jest to rewelacyjny sposób, testowany przez mnie niejednokrotnie. Gdy temperatury sięgną –15 do –20 st C będziemy musieli je przeczekać i tutaj będę nieugięta. Nikt rozsądny nie wysyła roślin w taki mróz.

 

***

 

Znalazłam swoje perfumy na dzień. To Emporio She Armaniego. Byłam ostrożna z tym stwierdzeniem, ponieważ zapachy szybko mi się nudzą … Kupiłam jeden flakon – fascynacja. Kupiłam drugi – fascynacja w dalszym ciągu. Teraz kupiłam trzeci – znaczy to, że się w nim zakochałam. Tak, tak … to właśnie tego zapachu szukałam po to, aby sie w nim zakochać i juz nigdy nie zdradzić. Wg. mnie to najpiękniejsze perfumy na dzień, mogą być stosowane również na wieczór, choć na te okazje mam zazwyczaj zarezerwowane Shalimar Guerlain o których pisałam TUTAJ. Zapach jest bardzo kobiecy, kuszący, elegancki i tajemniczy - piękno w najczystszej postaci. . . Naprawdę zniewalający. Po prostu metafizyka... UWAGA ! Mają skutek uboczny …. Hmmm bardzo podobają się mężczyznom, baaaaaaaaaardzo …. Armani stworzył arcydzieło !!!

 

 

Grudniowo już, pozdrawiam

Edyta

3 komentarze:

 1. Podobna do mojej, ale moja nie mam tak dużych liści, jak piszesz. Może z czasem będzie miała, jak będzie większa. Też zastanawiam się nad jej przeniesieniem, bo w ziemi rośnie, jakby chciała, a nie mogła, co mnie zaczyna denerwować. Akurat ta mogłaby rosnąć trochę szybciej, niż 4 liście na rok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po cichu zazdroszczę, prześliczna hoja

  OdpowiedzUsuń
 3. Hoja cudna!!!
  Fajnie wiedzieć, że hoje dobrze ukorzeniają się i o tej porze. Powiem szczerze, że bałam się zakupów jesiennych i zimowych właśnie z tego powodu (hmmm...teoretycznie... bo cały czas powtarzam sobie, że na razie z zakupami koniec i jestem twarda :)))
  Te perfumy znam i lubię ale ja osobiście jestem uzależniona od Issey Miyake. Zawsze do nich wracam...
  Cieplutko :*

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.