*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

niedziela, 3 marca 2013

Hoya sp. Borneo

 

 

Dziwna jest to hoja. Ściągnęłam ją ze Szwecji od Majken. Bliźniaczo podobna do kerrii, ale ma dłuższe międzywęźla a liście zamiast serduszkowym wcięciem - zakończone są szpicem. Są jednak  tak samo ciężkie, ‘mięsiste’ i podobne kolorystycznie, pędy tak samo grube, ciężkie do tego stopnia, że plastikowa drabinka widoczna na zdjęciu, nie wytrzymuje już ciężaru rośliny i chwieje się na wszystkie strony.

 

IMG_3523

IMG_3527

IMG_3526  

IMG_3532

IMG_3526

IMG_3529

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_3530

 

***

 

Mój synek skończył 10 lat.

IMG_3520

Rośnie mi mój skarb i jest dla mnie prawdziwym szczęściem i błogosławieństwem. Pomocą w obowiązkach domowych, radością gdy mi smutno, gadułą jakich mało … Nie wiem kiedy ten czas minął, niedawno był taki malutki.

Syneczku – bardzo Cię kocham i jestem z Ciebie bardzo dumna. Życzę Ci przede wszystkim zdrowia oraz tego abyś realizował swoje marzenia i był szczęśliwy. Zawsze.

 

***

Słoneczne dni sprawiają że w oranżerii mam iście tropikalny klimat. Temperatury na to pozwalają więc rozpoczęłam intensywne  nawilżanie powietrza, to bardzo trudne w ogrzewanym pomieszczeniu. Od dziś, przez kilka godzin dziennie będzie pracował nawilżacz powietrza, mam nadzieję że wskaźnik wilgotności nieco się podniesie. Czas pobudzić wszystkie hoje do życia !

 

IMG_3333

IMG_3534

Dużo słońca Wam i sobie życzę,

Edyta

2 komentarze:

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.