*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

poniedziałek, 15 lipca 2013

Mini konkursik i mycie okien – prosta rzecz …

 

a nawet bardzo prosta,

pod warunkiem że nie ma się dwupoziomowych parapetów,  a na tych dwóch poziomach ( np. w salonie )  ponad 50 hoi, które trzeba ściągnąć z parapetu, pooglądać ze wszystkich stron, zrobić im prysznic { i zdjęcia ;-) }, wymienić niektóre drabinki, niektóre okazy przesadzić w ładniejsze czy też większe doniczki, umyć doniczki i podstawki, ustawić ponownie na parapecie ( w międzyczasie umyć szybciutko okno, bo przecież po to, ta cała robota heh )

Takim więc sposobem, umycie jednego okna zamiast 10 minut, zajmuje … pół dnia. Policzyłam że na  parterze mam 8 okien, gdybym chciała umyć wszystkie naraz,  musiałabym wziąć urlop :-)

Czyż nie jesteśmy mistrzami utrudniania sobie życia ? *

Oczywiście, przed zabraniem się za mycie okna, trzeba koniecznie zjeść pożywny posiłek, bo z pewnością w ciągu najbliższych kilku godzin nie będzie na to czasu :-)

IMG_2260

 

A oto ściągnięty pierwszy poziom z salonowego okna ( drugi poziom – wiszący, druciany kosz długości parapetu, z maluchami, musiał już stać na podłodze )

Hoje widoczne poniżej są jeszcze przed kąpielą, za chwilę zacznie się wędrówka z każdą po kolei, do łazienki :-)

 

IMG_2267

IMG_2269

IMG_2270

IMG_2271

IMG_2272

IMG_2273

IMG_2274

IMG_2276

IMG_2277

IMG_2278

IMG_2290

 

Coraz intensywniej dążę do tego, aby moje hoje zdobiły wnętrza, zamiast je zagracać. W miarę możliwości wymieniam doniczki, będę się starała zakupić jednakowe drabinki, ustawiać na parapetach wg. wysokości drabinek itd.  Przestałam widzieć sens w beznadziejnym gromadzeniu tych przepięknych roślin, przy jednoczesnym braku eksponowania ich { uprawa  na strychu lub w piwnicy, gdzie nie dość że ich nie widać, to jeszcze wszystko poustawiane jest byle jak, zakurzone i zaniedbane, proszące się o podlanie, to dla mnie ( przepraszam ) czysty idiotyzm }

Miejmy tyle hoi, aby każda była piękna, zdrowa i zadbana ( znam osoby które mają 300 - 400 okazów i są to naprawdę zadbane, cudowne rośliny, ale znam również hojarzy którzy mają zaledwie 20 - 30 hoi, a ich kolekcja wygląda po prostu smutno… )

 

***

Pokażecie mi zdjęcia Waszych hojowych parapetów ?

Dla właściciela najładniejszego hojowego okna ( wg. mnie oczywiście –  to opinia subiektywna ) przewiduję hojową nagrodę niespodziankę. Zaręczam Wam, że się opłaca :-) Na zdjęcia czekam do piątku 19 lipca pod adresem mailowym hoyahoya@interia.pl

No dalej, mam nadzieję że moja skrzynka mailowa zapełni sie zdjęciami Waszych pięknych parapetów i okien…

 

Cudownego tygodnia, Wam i Sobie życzę ( ponoć pogoda ma się poprawić )

Edyta

 

* ale i tak nie zamieniłabym swoich roślin na nic innego :-))

1 komentarz:

 1. Niesamowite! Robiłam dzisiaj to samo. Okno kuchenne zajęło mi ... 6 godzin. A mierzy tylko 1,40 m, z czego 50 cm jest wolnej przestrzeni dla kotów. Czyli 90 cm przestrzeni parapetowej dla hoi. Mycie okna no może z 30 minut mi zajęło. Reszta to było płukanie hoi, ale takie na maksa, na leżąco w wannie, z przepłukiwaniem, wypłukiwaniem i wymienianiem maksymalnie granulatu.
  Też mam fotki całości stojącej na podłodze w przedpokoju. Ale na post u mnie trzeba będzie poczekać. Jutro regał kuchenny w kuchni,
  a pojutrze okno u syna.
  Ale zachwyciło mnie puste, czyściutkie okno. Już zapomniałam jaki mam piękny widok za oknem. Aż żal było go ponownie zakrywać zielskiem.
  Niestety, nie jestem w stanie wyeksponować u siebie hoi, musiałabym się połowy, albo i więcej pozbyć. Stąd wszystko poupychane obok siebie.
  Ale się rozpisałam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.