*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

piątek, 21 lutego 2014

Kwitnąco

 

Uwielbiam wszystkie hoje i cieszy mnie najmniejsze nawet kwitnienie. Gdy ktoś mi mówi że kocha tylko hojowe liście, a kwiaty to miły, aczkolwiek zbędny dodatek - mam ochotę krzyczeć :-) Bo ja, szczerze mówiąc, uprawiam hoje po to, aby zobaczyć ich kwiaty. To dla mnie nie lada satysfakcja ujrzeć kwiaty na własnoręcznie wypielęgnowanej od niemowlaka roślinie. Dotkąć, powąchać, sfotografować te wdzięczne, niezwykle fotogeniczne modelki... Uwielbiam. To prawda że hojowe liście są piękne, wciąż mnie zaskakują i fascynują, ale zdecydowanie najpiękniejsze są kwiaty.

 

Hoya lacunosa ‘Eskimo’

IMG_8547

IMG_8549

IMG_8550

IMG_8552

IMG_8556

IMG_8573

 

 

***

Dwie hojowe debiutantki szykują się do kwitnienia Uśmiech

oto jedna z nich

 

IMG_8566

 

Drugiej nawet nie dotykam, żeby pąków nie zrzuciła. Nie oglądam ich również za często, żebym ich czasem nie zauroczyła tfu, tfu Uśmiech z językiemNinja Co dzień tylko podglądam, RAZ, tak ‘delikutaśnie’ ...no po prostu, chucham i dmucham na nią i mam nadzieje że mi to wynagrodzi.

 

***

 

Zaczynają kwitnąć również ostrojowate, które szczerze uwielbiam, właśnie za bajecznie kolorowe kwiaty i długość kwitnienia.  Kohlerie, achimenesy, sinningie, skrętniki, episcie - to również bliskie memu sercu rośliny ( dlatego postanowiłam założyć dla nich osobnego bloga, ale o tym innym razem )

Kohleria ‘Rongo’

IMG_8445

i

Streptocarpus ‘Renia’

IMG_8432

 

Serdeczności ślę,

xoxo

Edyta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.