*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

środa, 27 lipca 2016

Chorwacja 2016
Miała być Turcja. 
W ubiegłym roku skutecznie skradła moje serce i koniecznie chciałam zobaczyć inny jej rejon - okolice Dalaman. Rezerwacji wakacji dokonałam już w październiku 2015, urlopy pozałatwiane, my już prawie spakowani, a tu dwa dni przed wylotem hasła : zamach stanu w Turcji, stan wojenny w Turcji, zamieszki, setki rannych, zabici... I okropny żal. Bo to piękny kraj, w którym mieszkają wspaniali, prości, dobrzy ludzie, którzy całymi rodzinami bardzo ciężko pracują na chleb, a ich główne źródło utrzymania to turyści. Nie mogliśmy jednak ryzykować, w tym byliśmy z mężem jednogłośni. Zrezygnowaliśmy z wyjazdu głównie ze względu na dzieci, których nie wolno nam narażać. I tak oto z dnia na dzień zostaliśmy bez planów wakacyjnych, bo w biurach podróży już dużego wyboru nie było na ostatnią chwilę.
Zaświtał zatem w głowie plan B. Chorwacja. Samochodem. W ciemno. Wyjazd : JUŻ :-) ale żebyśmy przed wyjazdem zdążyli jeszcze znaleźć czynne biuro ubezpieczeń, żeby ubezpieczenie wakacyjne wykupić ( a godz. 18 już była ) Znaleźliśmy :-) W życiu nie podjęłam tak spontanicznej decyzji.
I wiecie co Wam powiem ? To była świetna decyzja. 
To była CUDOWNA decyzja.


Chorwacja przywitała nas takimi widokami :a paręset kilometrów dalej było jeszcze lepiej...


kiście winogron,
cytrusy na wyciągnięcie rękigranaty
figi
brzoskwiniedrzewa oliwne, uginające się od ciężaru oliwek

kwitnące bugenwille


aloesy
milinyoleandry
mimozy
dzikie kannyopuncje
cykające cykady i te widoki !!!!!!!!!!

te budynki, te uliczki...


port w miasteczku Skradin


I miasteczko w którym mieszkaliśmy : Dugi Rat.
A jak się w nim znaleźliśmy ? Jechaliśmy sobie wybrzeżem, mniej więcej w planach docelowo były okolice Makarskiej, gdzie zobaczyliśmy przy drodze uśmiechniętego Chorwata z tablicą z napisem : FREE APARTMENT. I już. Jak się okazało wolny apartament miał salon, w pełni wyposażoną kuchnię, łazienkę i dwie sypalnie, do tego taras z widokiem na morze, do którego było 50 metrów. Nie mogło byc lepiej.Cudowne w Chorwacji jest to, że mimo tłumów na ulicach, spotkać można praktycznie bezludne, puste plaże z krystalicznie czystą wodą...

a w tej cudnej wodzie : rybeczki kolorowe, rozgwiazdy, kraby, jeżowce

i ja :-)


Dziękuję Ci Chorwacjo, za ten piękny czas !
Dziękuję Ci losie za te piękne chwile i o równie piękne w przyszłości, pokornie proszę...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.