*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

środa, 15 marca 2017

Hoya sp. Thailand RM 412b kwieciem obsypana Przedwiośnie to czas hoi parasitica, hoi acuta, hoi verticillata.Wszystkie te hoje gdy tylko poczują pierwsze, nieśmiałe jeszcze promienie przedwiosennego słońca, obsypują są pąkami jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Pąki są w różnej fazie rozwoju, widać to na zdjęciach, więc zapowiada się długie kwitnienie - jedne przekwitną, rozwiną się kolejne. Wybaczcie że listki są zakurzone, nie chciałam ich moczyć, aby nie pomoczyć bądź nie uszkodzić kwiatów - lubię gdy długo kwitną i wydzielają ten wspaniały, jedyny w swoim rodzaju zapach, który unosi się teraz w mojej oranżerii. 
Niezawodna, bezproblemowa, ładnie rośnie, obficie kwitnie :
Hoya sp. Thailand RM 412b 

serdeczności ślę i do przeczytania jutro ;-)


1 komentarz:

  1. Piękne kwitnienie! Prubuję się wpatrzeć też w to zdjęcie, żeby zobaczyć, jak zawijasz hoję wokół podpory, że Ci się nie przechylała. Moja najbardziej okazała hoja przechyla wszystkie podpory.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.