*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

sobota, 19 czerwca 2010

Dischidia ovata – kuzynka hoi .

Trochę tak dzisiaj nie dosłownie hojowo , ale blisko , bliziutko…  Przedstawiam kuzynkę hoi – dischidię ovata. Mam ją od dwucentymetrowej , dwulistnej , nieukorzenionej sadzonki, zakupionej od hodowcy ze Stanów .  Zaczęła rosnąć , ku mojej uciesze :-)

 

Zobaczcie jaka jestem piękna :

 

IMG_1658

 

Kocha ciepło i wysoką wilgotność . Ojczyzną jej jest Australia i Azja . Istnieje wiele klonów tego gatunku i wszystkie są cudne . Ja mam 2 :-)) . Tą drugą ,o nazwie dischidia ovata IML-549 sprowadziłam zimą tego roku z Tajlandii (wraz z mnóstwem innej hojowej zieleniny)  , nie dość że przesyłkę przetrzymali mi na kontroli celnej , to jeszcze trafiła na mrozy – 20 stopni . Jak otworzyłam paczkę … chciało mi się płakać . Bida z nędzą .Uratowałam kikutek z jednym liściem – cud - miód ,nowej , pięknej dischidii , reszta przemarzła w diabły . Nikt normalny nie odważyłby się kupić za niemałe pieniądze rośliny zimą , z kraju gdzie jest plus 30 stopni gdy u nas minus 20 … Jestem więc hojoholiczką , nie ma o czym gadać :-) Co mnie cieszy …. wiosną ruszyła z kopyta i roooośśśnie ! Nie jest jeszcze fotogeniczna ale niedługo pokażę .

Jedno jest pewne , kto kocha hoye , pokocha i dischidie . Tą , z całą pewnością – czego Wam szczerze życzę i polecam. Miłej niedzieli kochani .

 

IMG_1654

1 komentarz:

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.