*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

piątek, 24 września 2010

Nerwuski cz.3 –ostatnie ( chyba … :-)

Pamiętacie jak mówiłam że mi tak szkoda lata ? Szkoda że odeszło , tak szybko , niepostrzeżenie ? Myślałam że nie lubię jesieni - myliłam się . Jesień jest cudna . Spacerowałam dziś tak znanymi mi ścieżkami , kolorowe liście leciały wraz z podmuchem wiatru pod moje stopy , słońce - choć już nie tak intensywnie to jednak jeszcze miło przygrzewa i poczułam to ... Poczułam że jesień jest piękna , i tyle darów nam niesie i grzybki i kasztany i żołędzie które moje dzieciaczki kochają zbierać a później w domu pojawiają się wszędobylskie ludziki.

No dobra , do rzeczy :-)

Liczyłam ostatnimi czasy skrupulatnie moje hoje i padłam ... Wygodnie mieć listę wypunktowaną , bez numerków , bo nie przeraża . Tak było do tej pory , ale myłam okna robiąc przy tym inwentaryzację  i doliczyłam się  niemal 390 gatunków i odmian (nie wspomnę o tym że mycie okien zajmuje cały dzień ) .Wszystkie piękne , z żadnej nie sposób zrezygnować ale mówię STOP . Jeszcze tylko dosłownie kilka , o których marzę i DOSYĆ ,bo zarosnę hojami :-) jak tak dalej pójdzie.

W październiku czeka mnie przeprowadzka do oranżerii i szczerze się zastanawiam jak ja się pomieszczę ... Tak myślę że część będzie jednak musiała zostać na parapetach . I tutaj prośba do Was ! Macie jakieś fajne strony (linki) gdzie pokazane jest jak urządzić oranżerię /ogród zimowy ? Może jakieś ciekawe zdjęcia ?  Głównie chodzi mi o rozmieszczenie tzw wisioków tudzież innych ustrojstw służących do powieszenia , ustawienia doniczek , tak , aby zyskać jak najwięcej miejsca .Wbrew pozorom to nie taka prosta sprawa.

Chciałabym mieć też kącik ze stoliczkiem i krzesłami ( rattan ??? ) aby odpocząć , zjeść śniadanie czy napić się kawy .Nie mogę się już doczekać ... To będzie moja nagroda  i spełnienie największego marzenia .

A teraz moje kolejne nerwuski  :

hoya callistophylla II , hoya sp.Sabah Beauty

1 020 1 021

hoya meredithii II ,hoya aff. vitellinoides Sukrin Navatirat

1 023 1 025

hoya sp.Kalimantan , hoya loyceandrewsiana (nie wiem czy z niej taki nerwus ale pokażę bo fajna :-)

1 026 1 028

miłego , słonecznego dnia - Edyta

Ps. Na życzenie kilku osób wystawiłam ponownie na all interesujące okazy . Z pewnością nie będzie już tak jak było , jednak raz na jakiś czas – na Waszą prośbę - będę dzieliła się tym co mam.  Dziękuję za wszystkie miłe wiadomości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.