*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

wtorek, 19 października 2010

Hoya coloura – hoya widmo ?

No dziwna jest, z tego powodu że nie ma o niej zupełnie nic w internecie.Śmiem twierdzić że nie istnieje, tyle że ją mam i nie podobna jest zupełnie do żadnej innej .
Kupiona od Shirleya z nazwą Hoya coloura GPS 10239, wciąż jest dla mnie wielką niewiadomą.

1 045

1 046

Jest naprawdę piękna, fantastyczna. Na zdjęciach trochę, być może poprzez żyłkowania na liściach, przypomina obscurę. To nie to… Liście ma cieńsze i zupełnie sztywne, twarde, ostre. Ciemno zielone, błyszczące.
Rośnie umiarkowanie, nie za szybko. Nie sprawia żadnych kłopotów.
Tak sobie myślę, że może nie została jeszcze opisana a właściciel nadał jej nieformalną nazwę ? Po drugie, może być również źle oznaczona … Bardzo jestem ciekawa jej kwiatów, pewnie wtedy zagadka się rozwiąże ( albo i nie :-))

Uściski wtorkowe i fajnego tygodnia !!!
Edyta

2 komentarze:

 1. Dzień dobry Pani Edyto. I jak tam? Zagadka pod tytułem Hoya colaura rozwiązana? Pytam, bo też jestem posiadaczem tego cuda od jesieni. Tempem wzrostu nie powala, ale kładę to na karb zimy. Mam nadzieję.
  Ciekaw jestem czy u Pani zakwitła, czy urosła, czy postanowiła uschnąć, ugnić, odejść ot tak sobie bez powodu, albo stoi sześcioletni kołek i nic? Wdzięczny będę za każdą informację, pozdrawiam ciepło, Piotr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Panie Piotrze. H. coloura to klon H. obscura :-) Kwiaty identyczne.
   serdeczności ślę
   E.

   Usuń

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.