*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

wtorek, 1 maja 2012

Hoya rosarioae

 

Hoya rosarioae ( Kloppenburg )

 

IMG_6136 

IMG_6362

IMG_6377

 

oto zdjęcie bez lampy

IMG_6403

a to z lampą

 

IMG_6406

tutaj porównanie z kwiatami h. compacta, która aktualnie również kwitnie

IMG_6430

a tutaj z h. multiflora variegata

IMG_6434

liście

IMG_6332

IMG_6333

a tutaj w całej okazałości

IMG_6331

Pachnie przepięknie i bardzo intensywnie, ale zapach wyczuwalny jest tylko wieczorem. Jeden mały otwarty kwiatostan wyperfumuje całe pomieszczenie …

Rośnie w półhydro, w salonie – wystawa południowa. Wygląda na to że lubi dużo słońca. Liście podobne do h. obscura, w słońcu łapią kolorki.

Bardzo fajna hoja !!! Szczerze mówiąc – nie spodziewałam się, że tak mi się spodoba :-)

 

IMG_6421

Majówkowo pozdrawiam –Edyta

7 komentarzy:

 1. Kwiatki na fotkach wyglądają jak z pluszu, naprawdę są śliczne.
  Edytko, a powiedz mi jeszcze co to za metoda w półhydro, pierwsze o niej słyszę. Może przydałaby się jakaś fotka tego podłoża? Jedyne co mi przychodzi na myśl to, że może to być seramis, bo do niego można posadzić roślinę z ziemią, ale nie wiem czy dobrze kombinuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda, zdjęcia są robione w sporym przybliżeniu ale kwiatuszki i tak są bardzo urocze. Dla mnie hydro to wkład + wskaźnik + osłonka + keramzyt a 'półhydro' to po prostu kubeczek przezroczysty jednorazowy ( lub słoik ) + keramzyt. Na dno nawóz - wodę dolewam jak roślina wypije. To taka uproszczona wersja, która u mnie dużo lepiej się sprawdza. Seramisu nie używam w ogóle - nie lubię, wg mnie nie jest to dobre podłoże dla hoi. Ale tyle wersji ilu hodowców :-), każdy ma swój wypracowany złoty środek.
  miłego dnia
  E.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale piękne baldaszki! Oglądałam ją kilka razy w internecie. Kwiaty ma super, ale liście zupełnie nie są w moim guście. Gratuluję pięknego kwitnienia. Długo utrzymują się kwiaty?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję Lulu. To moje pierwsze kwitnienie - kwiatostan jest już otwarty czwarty dzień.Nadal jest świeży i pachnący ... Z tego co czytałam powinien się utrzymać ok 10 dni.
  Buziaki
  E.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Lulu. To moje pierwsze kwitnienie - kwiatostan jest już otwarty czwarty dzień.Nadal jest świeży i pachnący ... Z tego co czytałam powinien się utrzymać ok 10 dni.
  Buziaki
  E.

  OdpowiedzUsuń
 6. To byłoby super, gdyby tak długo kwitła. Życzę Ci, żeby szybko się zagęściła.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.