*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

niedziela, 5 sierpnia 2012

A Wam jak mija lato ?

 

U mnie bardzo pracowicie. W domu remont ( jak co roku, gdy pora roku sprzyja, czasami mam wrażenie że remont trwa cały czas… ), przeróbki, renowacje, te malutkie i ogromne zmiany. Lubię zmiany. Wnoszą powiew świeżości. Przede mną jeszcze mnóstwo pracy, pracy i pracy … Mnóstwo pomysłów do zrealizowania. Na poddaszu dzieje się, oj dzieje … Na dole - za chwilę powinna zniknąć ściana, która oddziela kuchnię od salonu.I to nic że aby podtrzymać strop będzie trzeba wstawić w to miejsce gruby drewniany pal – fantastycznie ! kocham drewno … Drewno, kamień, starocie. Póki co, zmieniłam wystrój kuchennego okna. Jest tak :

IMG_9644

IMG_9646

IMG_9651 

IMG_9654

IMG_9658

IMG_9659

IMG_9660

IMG_9662

IMG_9661   IMG_9670

IMG_9673

IMG_9675

IMG_9679

IMG_9678

IMG_9680

IMG_9682

Obok okna zawisły ususzone lawendowe bukiety z mojego ogrodu. Powietrze wpadające przez okno, wnosi do kuchni piękny, naturalny,  lawendowy zapach. Powyżej : kwitnący achimenes w doskonałej komitywie z hoją sp. Sulawesii, która podarowuje mi kwiaty przez okrągły rok. Lacunosę ‘Ruby Sue’ zamknęłam w klatce :-), może się zmobilizuje i zacznie szybciej rosnąć …

IMG_9683

Nad szafką na klucze, na  pêle-mêle które zrobiłam baaaardzo dawno, a jak – pokazywałam  TUTAJ, zawisły moje kolczyki z kryształkami i cyrkoniami. Fajnie odbijają światło, którego refleksy tańczą na ścianach.

IMG_9688  IMG_9692 

Na kuchennych półkach też zrobiłam małe przemeblowanko …

IMG_9697

IMG_9698 IMG_9714

a Yerba Mate które szczerze uwielbiamy dostała nową szafeczkę  …

IMG_9778

Jedną tykwę dziennie słabszego naparu, piją nawet moje pociechy. Choć zdania na temat stosowania u dzieci są podzielone, ufając matczynej intuicji – pozwalam. Wg. mnie - plusy przeważają minusy.

IMG_9703

IMG_9689

***

Oranżeria przekształca się w coraz to większy BUSZ. Im więcej tnę – tym szybciej rosną !

Do kwitnienia ( między innymi; co innego niespodzianka którą, jak się uda – pokażę ) zabiera się z wielką pompą lacunosa ‘Snow Caps’

IMG_9737

IMG_9756

IMG_9755

IMG_9757

IMG_9758

IMG_9759

IMG_9763

IMG_9764

IMG_9769

 

***

 

Hoya flagellata przekwitła, ale zostało na penduclu kwiatowym to ‘COŚ’ , to coś - dzielnie się trzyma  i nawet … rośnie :-)

IMG_9748

IMG_9744

I tutaj, pytam się Was ja !

Co to jest ?

Czyżby coś zapyliło moją flagellatę i rośnie torebka nasienna ? czy to może nowy pęd kwiatowy który rośnie na starym ? Pierwszy raz cos takiego widzę.

 

Sierpniowe uściski -

Edyta

3 komentarze:

 1. Super zdjęcia. Bardzo ciekawa aranżacja. A i oranżeria fakt faktem, pięknie Ci zarasta. Fajnie wpadać do Ciebie, choćby wirtualnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Edytko, koniecznie powinnaś częściej pokazywać swoje "cztery kąty" mocno okraszone mnogością roślin. Pięknie jest w Waszym domku :)
  Zdaję sobie sprawę, że mając domek człowiek skazuje się na wieczny remont, ale takim skazańcem mogłabym być na wieki ;)
  Na temat kwiatów nawet się nie wypowiadam, bo jestem w szoku! (pozytywnym) :)
  Zdjęcie synka z tykwą bombowe! :)
  Nawiasem mówiąc nigdy nie piłam z tykwy, a musi to być ciekawe doznanie.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudownie! Niech no ja się tylko doczekam mojego własnego miejsca, to spełnię swoje marzenie-szklarnia na kaktusy i oranżeria na egzotykę. Kurczę, wystarczyłby nawet sam tunel foliowy...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.