*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

sobota, 1 lutego 2014

Hoya diptera splash leaves i odsalacz GHE Flora Kleen

 

Kupiona jako Hoya diptera splash leaves a że po drodze splash zgubiła, to już szczegół... :-) I tak mi się podoba...

 

IMG_7909

IMG_7912

IMG_7903

IMG_7904

IMG_7907

IMG_7908

 

***

Flora Kleen jest preparatem do usuwania pozostałości nawozów, które gromadzą się w systemach hydroponicznych ( widoczny biały nalot na keramzycie ) czy też w podłożach glebowych. Jest bezpieczny do stosowania w dowolnym momencie, w ciągu całego okresu wzrostu roślin. Preparat ten rozpuszcza nagromadzone sole mineralne**, redukuje stres roślin od nadmiaru składników odżywczych jak również odżywia mikroorganizmy żyjące w podłożu. Szczególnie jest zalecany do oczyszczania podłoży z nadmiaru soli, które mogą gromadzić się w wyniku regularnego stosowania nawozów.

Uwaga ! Instrukcja stosowania tego preparatu nie jest dość czytelna... Ja po prostu przelewam  podłoże ( stosuję 2 ml na 1 litr wody ), tak, aby woda wyciekła dołem z doniczki. Jeżeli chodzi o hydro : tak samo, jeżeli chodzi o uprawę słoikową czy też pół-hydro ( w pojemnikach nie ma otworów ) : nalewam wody z preparatem do pełna, a następnie wszystko wylewam  - chodzi tylko o to aby podłoże przepłukać.

** Roślina w zasolonym podłożu : wolniej rośnie, ma mniejsze liśce, skrócone międzywęźla i słabo rozwinięty system  korzeniowy. U takich roślin następuje brązowienie i zamieranie wierzchołków, a następnie brzegów blaszek liściowych. Liście roślin uszkodzonych nadmiernym zasoleniem są kruche i łatwo odpadają.

IMG_7914

 

Miłego sobotniego popołudnia,

Edyta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.