*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

środa, 13 stycznia 2016

Urban Jungle i Hoya thailandica


Zdjęcie nie oddaje właściwie jej wielkości, dlatego wspomnieć muszę że drabinka ma metr wysokości :-) Pomimo tego że jest to hoja chłodolubna, w mojej ciepłej oranżerii rośnie wspaniale. Uprawiana w podłożu ziemnym, niedoświetlana, nawożona. Dopieszczana i kochana. 


Hoya thailandica

Tak się rozochociła, że wytwarza peduncla kwiatowego przy każdym węźle.

***Mój pokój dzienny wygląda jak dżungla, a wszystko to za sprawą najnowszej kolekcji H&M Home. NARESZCIE ! Nareszcie jakaś firma stworzyła tak miłą dla zmysłów ( szczególnie roślinomaniaków ) kolekcję. Liście bananowców, palm, monster, tropikalne robale wkraczają na salony. W takich klimatach o ileż łatwiej i przyjemniej, będzie nam czekać na wiosnę... 
W następnej kolejności, za przykładem stylizacji H&M dżungla wkroczy do sypialni i do kuchni... i niech się dzieje co chce ;-)
Zajrzyjcie tu koniecznie jeszcze w tym tygodniu, pokażę nowe podłoże które zmajstrowałam ostatnio, z myślą o wiosennym przesadzaniu hoi.

Styczniowe uściski z mojego prywatnego lasu deszczowego ślę ~ 


Edyta
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.