*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

poniedziałek, 14 listopada 2011

Hoya sp. Malaysia 06

Pamiętacie tę hoję ? Chcecie nauczyć się cierpliwości ? To zafundujecie sobie hoję sp. Malaysia 06. Tak opornej to jeszcze nie miałam.
Pokazywałam ją na blogu 20 września 2010 ! Miała wtedy jeden liść i wyglądała tak:

Po roku i dwóch miesiącach co się zmieniło ? Ano niewiele. Liści ma 4 !!! To i tak dużo mając na uwadze fakt że zaczęła rosnąć  dopiero 2 miesiące temu – po równym roku kołkowania. Zajarzyła dopiero po regularnym dopajaniu śmierdzącym melasowym Biobizzem. Za to że ją na śmietnik w akcie desperacji nie wywaliłam, mam nadzieję na jakiś spektakularny wzrost czy inne cuda. W momencie dojrzewania młodych liści, na blaszce, tworzą sie twarde żyłkowate zgrubienia widoczne bardzo dobrze na pierwszym starym liściu ( zdjęcie powyżej ) do tego srebrne plamki które tak lubię u hoi. No faaaaaaajna jest … Ciekawa jestem co to za hoja, bo to że pochodzi z Malezji ( Malaysia) i miała w czyjejś kolekcji numerek 06  to nie za wiele mi mówi… W życiu podobnej nie widziałam …


IMG_0691


IMG_0689

Dobrego, fajnego tygodnia 
Edyta1 komentarz:

  1. Hoja bardzo ciekawa,taka inna,widzę że liscie które wypusciła u Ciebie sa większe.
    Ja akurat tej nie mam ale mam hoya.sp.Malaysia04 która też bardzo oporna,sprowadzona wiosną jako 2 liscie i nadal tak stoi i nic nie rośnie.Może to wszystkie z tego gatunku takie oporne?;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.