*

Na imię mam Edyta i od lat hobbystycznie uprawiam rośliny.
Hoje to moja wielka roślinna miłość! Ściągam je skąd się da ... Z najdalszych zakątków Europy i świata.
Poszukuję wciąż nowych gatunków i odmian tych wspaniałych roślin. Podziwiam kwitnienia, zakochuję się w liściach.To jak narkotyk ...
Moja kolekcja, licząca ok.600 gatunków i odmian hoi, stale się powiększa, a mój dom coraz bardziej przypomina las deszczowy.
Zapraszam do odwiedzin.


*

wtorek, 6 lutego 2018

Anniel - obuwnicze dzieła sztuki. Hoya wrayi.Żyje w górach na wysokości od 1000 do 1500 m, w związku z czym, jest to hoja która będzie się rozwijała lepiej w troszkę chłodniejszych pomieszczeniach. Ładnie rośnie u mnie w ciepłej oranżerii, ale celowo otrzymała miejscówkę blisko szyby okiennej, która oddaje jej nieco chłodku.Hoya wrayi

a tak kwitła roślina mateczna  TUTAJ ***Znacie buty Anniel których dystrybutorem jest http://kafkaconcept.pl/ ? Odkąd zobaczyłam je po raz pierwszy - oszalałam na ich punkcie. Ręcznie szyte we Włoszech, niesamowicie lekkie i wygodnie.
 I piękne !  Bajecznie piękne ! Tak piękne że nie sposób wybrać jedną, jedyną parę. 

Marzyłam o nich długo i decyzja zapadła - kupiłam. Teraz z jeszcze większą niecierpliwością czekam na wiosnę ;-) Wiem też, że to dopiero początek mojej przygody z pięknymi Anniel, bo jedna ich para to zdecydowanie za mało... Są wspaniałe !


A Wam, jak się podobają ?


PS. Uprzedzając spekulacje - nie jest to post reklamowy, buty kupiłam sama, a za ten wpis nie pobrałam żadnych profitów. Do miłego ! 
2 komentarze:

 1. Od dawna sledze Pani blog i za jego przyczyna zaczelam zbierac hoye. Moja kolekcja jest dostosowana do warunkow, a wiec mam ja w liczbie siedmiu ;) Dlatego chetnie tu przychodze, zeby nacieszyc oko!
  A buty piekne......
  Pozdrawiam z dalekiej Polnocy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło Panią poznać :-) i dziękuję ślicznie za blogowe odwiedziny. Daleka północ to pewnie Skandynawia... Szwecja ? Norwegia ? Ohhh rozmarzyłam się. Mimo surowszego niż w Polsce klimatu, Hoje kochają kraje skandynawskie. Obserwuję szwedzkie i norweskie kolekcje i jestem zachwycona niesamowitymi osiągnięciami jeśli chodzi o kwitnienie nawet tych trudnych gatunków. Wszystkiego dobrego Pani Krysiu. Życzę wieeele radości i satysfakcji z uprawy tych pięknych roślin.

   Usuń

Dziękuję Wam za słowa pozostawione w komentarzach. Jesteście zawsze tutaj mile widziani!
Thank you for all your words.
Your comments are always very welcome.